Agregat Prądotwórczy

W gospodarstwie przydatny także agregat

Prowadzenie działalności rolniczej wiąże się z wieloma obowiązkami, ale także z koniecznością korzystania z rozmaitych urządzeń. W obecnych czasach automatyzacja sprawia, że z jednej strony dużo łatwiej jest kontrolować wiele procesów oraz wykonywać różnorodne zadania, ale z drugiej może też powodować kłopoty, kiedy na przykład pojawi się awaria sieci elektrycznej. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym tego typu problemów można uniknąć. Doskonałą opcją jest na przykład zakup agregatu prądotwórczego, który pozwoli dostarczać energię do sprzętów i systemów nawet wtedy, kiedy nastąpi przerwa w dostawie prądu z tradycyjnej sieci. Jest też idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy wykonuje się prace z dala od źródła zasilania.

Wystarczy podłączyć do ciągnika

Wybór agregatów jest szeroki. Popularnymi modelami są otwarte, które można podłączyć do wałka ciągnika. Uruchomiony traktor napędza zasilacz, do którego można podłączyć różnorodne maszyny elektryczne. Taka możliwość jest przydatna w przypadku wielu prac, a świetnie sprawdza się na przykład agregat Agrovolt. Dostępne są rozmaite modele, różniące się na przykład mocą. Wiadomo bowiem, że potrzeby właścicieli gospodarstw rolnych też są różnorodne. Można się zdecydować chociażby na agregat ze stabilizacją napięcia AVR. Urządzenia napędzane wałkiem ciągnika są świetna opcją z kilku powodów. Przede wszystkim są tańsze, niż standardowe agregaty. Poza tym to łatwy w eksploatacji sprzęt o dość niezawodnym charakterze. Wiadomo przecież, że silnik znajduje się w traktorze, więc chociażby o ten element nie trzeba się martwić, jeśli idzie o ewentualne usterki.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru agregatu należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim istotna jest moc urządzeń, które mają być zasilane za pomocą sprzętu. Nie można pomijać mocy wałka. Wszystkie te parametry mają bowiem wpływ na to, jak wydajnie będzie funkcjonował agregat oraz podłączone do niego maszyny.